EN

FQS Poland

Jedynym udziałowcem spółki FQS Poland Sp. z o.o. jest firma Fujitsu Limited, która jest czołową firmą informatyczną na rynku w Japonii.
FQS Poland została założona jako europejskie centrum badawczo-rozwojowe w zakresie oprogramowania. Naszym celem jest dostarczenie najwyższej jakości produktów i usług, na które składa się szerokie portfolio istniejących produktów Fujitsu oferowanych na rynkach całego świata oraz umożliwienie transferu technologii z Europy do Japonii oraz “vice versa”.
“Naszym celem jest dostarczenie najwyższej jakości produktów i usług na które składa się szerokie portfolio istniejących produktów Fujitsu oferowanych na rynkach całego świata oraz umożliwienie transferu technologii z Europy do Japonii oraz “vice versa”. Pragniemy pracować wspólnie z naszymi partnerami z Grupy Fujitsu oraz wszystkimi pozostałymi partnerami biznesowymi aby służyć społeczności badawczej i biznesowej.”
dr Jerzy M. Rudziński
Profil firmy

Profil firmy

FQS Poland w swojej działalności koncentruje się na badaniach i rozwoju oprogramowania w następujących dziedzinach: 
  • Kompleksowe rozwiązania i usługi w obszarze XBRL (eXtensible Business Reporting Language), OIM (Open Information Model).
  • Chemia, Inżynieria Materiałowa oraz Nauki Biologiczne: w tym produkty do chemii obliczeniowej i symulacji dynamiki molekularnej, różne rozwiązania w zakresie Bioinformatyki i Genomiki, jak również wiele innych produktów przeznaczonych dla badaczy w dziedzinie biochemii i biologii.
  • Usługi konsultingowe i oprogramowanie i do zarządzania cyklem życia produktu (PLM).
  • Sprzedaż hurtowa i detaliczna w tym eksport/import sprzętu i oprogramowania komputerowego, baz danych i praw własności intelektualnej, udzielanie licencji/sublicencji.
Ponadto jesteśmy dostawcą oprogramowania i usług, oraz zajmujemy się transferem technologicznym z Japonii do Europy i “vice versa”.
Ponad 124 000 specjalistów Fujitsu zapewnia naszym klientom wsparcie w ponad 100 krajach.
Grupa Fujitsu jest wiodącym japońskim dostawcą rozwiązań telekomunikacyjnych i technologii informatycznych (ICT). Oferujemy szeroki zakres nowoczesnych technologii, rozwiązań i usług. Wykorzystujemy nasze doświadczenie oraz nowoczesne technologie ICT by kształtować społeczeństwo przyszłości wraz z naszymi klientami.

Skonsolidowane przychody Fujitsu Limited (TSE: 6702) to 3,713.7 triliona jenów w roku podatkowym kończącym się 31 marca 2023.
Zarząd:
Sebastian Gurgul - Prezes
Junya Otake
Kapitał: PLN 1 000 000
Rejestr Przedsiębiorców: KRS 00000 33524
NIP: 676-20-43-548
REGON: 351421847
Zobacz więcej